Novinky v naší knihovně

Máme pro vás spoustu knižních novinek.

Doporučujeme vám zejména tyto knihy:

ELLENA FERRANTE: GENIÁLNÍ PŘÍTELKYNĚ DÍL 1. - DÍL 4., Tato románová tetralogie vás seznámí se osudovým vztahem dvou přítelkyň, které pochází s chudinské čtvrti Neapole. Děj se odehrává na pozadí událostí, které hýbali Itálií a Evropou od konce druhé světové války až do poloviny minulého století, poznáte nelítostné boje mezi Camorristy a komunisty, seznámíte s obyčejnými chudými lidmi, intelektuály i teroristy. Románová tetralogie patří mezi nejlepší díla současné italské a evropské literatury, první dva díly se dočkaly filmové adaptace, kterou nedávno odvysílala TV ART. Věřím, že se od příběhu nebudete moci odtrhnout a budete prožívat osudy hlavních hrdinek, jako by to byly vaše důvěrné známé.

KARIN LEDNICKÁ: ŠIKMÝ KOSTEL, 1., a 2. díl

1. díl: Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí.
Dnes už z výstavných budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje.

2. díl: S hrdiny trilogie Šikmý kostel se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné - jak se nyní město jmenuje - se stále významně projevují důsledky předešlého dramatického dění a prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém.

Vaše knihovnice

© 2022 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořte si webové stránky zdarma!